Ennek a szemléletnek európai szinten is kiemelkedő példája az ecseri Volvo Truck Center beruházás, ahol nem kizárólag az volt elsődleges szempont, hogy a majdani épület a következő 50-100 évben környezetkímélő módon működjön, hanem az is, hogy már maga az építkezés is hozzájáruljon a biodiverzitás fenntartásához.
A Weinberg Podcast második epizódjában Somogyi Tamás, a Volvo Hungária Kft. Service market és retail igazgatója és Borbély János, a Weinberg projektvezetője avatnak be minket abba, milyen nem várt fordulatok eredményeképp valósult meg a Volvo új épülete, ami immár 150 munkatárs új otthona.
Ami az építkezés első napjaiban bosszúságot jelentett, az később a zöldülés felé vezető úton nem várt előnnyé vált, ugyanis a felesleges talajvizet fel tudták használni a későbbi munkafolyamatok során, és a praktikus és kreatív ötleteknek köszönhetően a környéken élő gyurgyalagoknak sem kellett új otthont után nézniük.
Az epizódból többek között kiderül, hogy:
- Mi hívta életre a Volvo beruházást és milyen szempontok szerint mérlegelték a kivitelezőket a kiválasztás során?
- Milyen nem várt fordulatok színesítették az építkezés folyamatát és hogyan vált a végeredmény Európa szinten kiemelkedő, fenntartható példává?
- Milyen extra lépéseket tett a Weinberg és a Volvo a biodiverzitásért és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséért?
- Milyen előnye van a napelem rendszernek és az automatikus szellőzőrendszernek az épület üzemeltetése során?
- Megvalósítható-e a 2025-re kitűzött cél, hogy a Volvo 50%-al csökkentse a retail hálózat működéséből eredő károsanyag-kibocsátást?
Az adás a Weinberg Podcast csatornáin nézhető/hallgatható:
Oszd meg
további olvasnivalók
Kapcsolódó hírek
Kreatív egyetemi hallgatók számára indít bútortervező pályázatot a Market Csoport […]
Egy hét alatt négy díjjal ismerték el a BEM Center […]
Az „Év Ingatlanpiaci M&A Üzlete” díjat érdemelte ki a Duna […]